معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ در نیمه اول امسال خیرین بیش از ۷۸۰ میلیارد تومان به حوزه بهداشت و سلامت کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدهادی ایازی عصر امروز در سفر به اردبیل و نشست با جمعی از تشکل‌های خیریه حوزه سلامت اظهار کرد: در نیمه اول امسال خیرین بیش از ۷۸۰ میلیارد تومان به حوزه بهداشت و سلامت کمک کردند.

وی تصریح کرد: در کشور و در حوزه سلامت ۸۱۲ انجمن خیریه فعالیت می‌کنند و در کنار آنها ۶۲۰ سازمان مردم نهاد نیز در این راستا فعال هستند.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هدف اصلی انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد خیریه حوزه سلامت رشد و تعالی این بخش است، گفت: در سال گذشته و در سایه فعالیت چنین مجموعه‌های خیریه یک‌هزار میلیارد تومان کمک به ارتقا حوزه بهداشت و درمان انجام شد که در نیمه اول امسال این میزان کمک به ۷۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

ایازی با بیان اینکه باید همه رسانه‌ها و متولیان حوزه فرهنگ و هنر با استفاده از زبان تأثیرگذار فرهنگی و هنری بکوشند تا با آگاهی‌بخشی به مردم، سطح سلامت آنها و مشارکتشان در حوزه سلامت فراهم آید، افزود: ما در چارچوب تفاهمنامه‌های مشترک با صدا و سیما در صدد تولید برنامه‌های مشارکتی هستیم تا بستر و زمینه فعالیت آگاهی‌بخشی به مردم از آسیب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: وزارت بهداشت تلاش می‌کند تا به سازمان‌ها، مؤسسات و بنیادهایی که به شکل خیرخواهانه و مردمی در راستای ارتقا سلامت تشکیل می‌شود، حمایت جدی و پشتیبانی‌های لازم را از آنها داشته باشد و ما بعد از سه دهه عملاً خیریه‌های فعالی را در حوزه سلامت شاهد هستیم.

ایازی با بیان اینکه نقش این سازمان‌های مردم نهاد در حوزه ارتقا سلامت مردم بسیار راهگشاست، اضافه کرد: ما در کشور ۱۷۰ شعبه انجمن حمایت از بیماران کلیوی، ۲۵ شعبه انجمن دیابت و ده‌ها انجمن حمایت از بیماران سرطانی و ام.اس داریم که سالانه بیش از هزاران میلیارد تومان کمک‌های مردمی را برای حمایت از این بیماران مدیریت کرده و جذب می‌کنند.

وی فعالیت‌های معاونت اجتماعی را در پنج محور یادآور شد و ادامه داد: حوزه بسیار مهم در ارتباط با خیرین سلامت و همچنین سازمان‌های مردم نهاد برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مشخص آنهاست چرا که وزارت بهداشت تا ۲۵ درصد سلامت مردم را مدیریت می‌کند اما ۷۵ درصد سلامت مردم وابسته به عواملی خارج از اختیارات وزارت بهداشت است که از فقر و بیکاری گرفته تا آلودگی‌های محیطی را می‌توان نام برد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه معاونت اجتماعی دارای اداره کل سازمان‌های مردم نهاد، اداره کل خیرین و خیریه‌های سلامت و اداره کل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت هستند، گفت: تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم در قالب این معاونت رویکردها، برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها در استان‌های مختلف به سمت ایجاد یک تحول جدی و اساسی سوق دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهينه سازي توسط بيگ تم
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی