اردبیل نیازمند بیمارستان جامع سرطان است

مدیرعامل مؤسسه خیریه ریحانه اردبیل گفت: اردبیل نیازمند بیمارستان جامع سرطان است تا همانند معراج تهران بتواند خدمات کاملی را به بیماران سرطانی ارائه کند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی سرابیان عصر امروز در همایش سازمان‌های مردم نهاد حوزه سلامت در استان اردبیل اظهار کرد: ما یاد و خاطره شفیع پورفرضی را که از بنیان‌گذاران مؤسسات خیریه در حوزه سلامت بود، گرامی می‌داریم که همواره در این عرصه مشوق خیرین در توانمندسازی حوزه سلامت بودند.

وی با بیان اینکه مؤسسه ریحانه به عنوان یکی از مؤسسات توانمند در حوزه خیرخواهانه سلامت با تاکید امام جمعه اردبیل از سال ۸۹ فعال شده و تاکنون بیش از دو هزار و ۳۶۳ پرونده برای بیماران سرطانی تشکیل داده است، تصریح کرد: روزانه یک نفر عضو این مؤسسه بوده و ما در این مدت بیش از ۳۷ میلیارد ریال مساعدت به بیماران سرطانی را شاهد بودیم.

مدیرعامل مؤسسه خیریه ریحانه اردبیل اضافه کرد: ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال این مبلغ شامل هزینه‌های درمانی است که معادل این رقم را نیز خود پزشکان و مراکز آزمایشگاهی، داروخانه‌ها و طب هسته‌ای مساعدت خیرخواهانه داشته و مبلغی را از بیماران ما نگرفتند.

سرابیان افزود: ما در حال احداث ساختمان پنج طبقه خودمان با اهدای زمین از سوی دکتر عبدالرحیم جلایی هستیم که در ۷۰۰ متر مربع این ساختمان با سرمایه‌گذاری دو میلیارد تومان در حال احداث است که امیدواریم با همت خیرین زمینه بهره‌برداری هر چه سریعتر از این بیمارستان فراهم آید.

سرطان در اردبیل غوغا می‌کند

مدیرعامل مؤسسه خیریه ریحانه اردبیل به آمار بالای بیماری سرطان در استان اردبیل با این تعبیر که سرطان در اردبیل غوغا می‌کند، بیان کرد: در برخی از سرطان‌ها اردبیل حتی از میانگین کشوری نیز بالاتر است به طوری که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر اردبیلی در مردان ۱۲۴ نفر و در زنان بیش از ۹۹ نفر مبتلا به سرطان هستند.

سرابیان تبیین کرد: در سال گذشته در کشور میانگین سرطان معده ۱۶ درصد ولی در استان اردبیل ۲۸ درصد، در سرطان ریه در کشور میانگین ۷٫۹ دهم درصد ولی در اردبیل ۱۰٫۱۷ دهم درصد و در پستان زنان میانگین کشوری ۱۱٫۶ دهم درصد و در استان اردبیل این میانگین بیش از ۱۳ درصد بوده است که حکایت از وضعیت نگران‌کننده و وخیم سرطان معده، مری،‌ ریه و پستان در استان اردبیل در بین زنان و مردان دارد.

وی بر ضرورت ارتقای بهداشت و آموزش تغذیه مناسب به همراه بها دادن به امر کاهش استرس تأکید کرد و ادامه داد: ما در استان اردبیل نیازمند احداث و راه‌اندازی بیمارستان جامع سرطان هستیم تا همانند معراج تهران زمینه و بستر مداوا و معالجه این بیماری‌ها فراهم آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهينه سازي توسط بيگ تم
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی